Система диспетчеризації забезпечує контроль поточних параметрів обладнання в реальному часі.
До важливих параметрів системи водопостачання відносять:
- поточний тиск в трубопроводі в зазначених точках магістралі,
- стан технологічного обладнання (поточне значення струму, обертів насоса, споживаної потужності, заданого тиску, індикація аварійного стану ПЧ, індикація втрати живлення в мережі).
Система диспетчеризації має модульну архітектуру.
Вихід з ладу одного з вузлів системи не приводить до втрати працездатності системи в цілому. Для передачі даних між об'єктами системи диспетчеризації використовуються стандартні методи передачі інформації, як провідні так і безпровідні. Для забезпечення стабільності роботи системи диспетчеризації використовуються надійні промислові модеми з можливістю автоматичного відновлення з'єднання після обриву зв'язку.
Система автоматизації та диспетчеризації відповідає нормам та стандартам законодавства, знижує споживання енергоресурсів, за рахунок ефективних алгоритмів управління насосними агрегатами, а також ефективному транспортуванню водних ресурсів від джерела до приймача відповідно до комплексної державної програми енергозбереження України, Програма від 05.02.1997 № 148. Рішення даної задачі дозволить оптимально, враховуючи структуру гідравлічної системи, конструктивні особливості насосів, запірної арматури та ін., з мінімальною кількістю витрат подавати воду від джерела до всіх споживачів, враховуючи обмеження на мінімальний тиск, а також мінімальний обсяг переданої води. Програма диспетчеризації вирішує транспортну задачу в реальному часі.
Переваги системи
- Використання надійних промислових модемів зв’язку.
- Система диспетчеризації може дати економію електроенергії за рахунок вчасного реагування на ситуацію і за рахунок правильного регулювання параметрів обладнання в цілому. За оцінками фахівців ця економія може становити 3-5% по електроенергії і 1-3% по воді.
- Підтримка широкого асортименту промислових приладів (перетворювачів частоти, контролерів, вимірювальних приладів та ін.)
- Швидке реагування на пориви в мережі водопостачання, що дозволить диспетчеру відправити ремонтну бригаду в мінімальний термін.
- Система видає сповіщення про нештатну ситуацію на диспетчерський ПК. (підвищення тиску в контрольній точці, вихід з ладу двигуна насоса, сигналізація проникнення на об’єкт)
- Багатофункціональний модуль побудови графіків різноманітних технологічних параметрів (витрати води при використанні спеціалізованих лічильників, тиск, частота обертів двигунів та ін.) дозволить оцінить витрати електроенергії, собівартість метра кубічного води та в легкий спосіб формує звіт.
Програмне забезпечення онлайн управління та контролю системи водопостачання та інших об'єктів ЖКГ здійснює:
- Контроль стану об'єктів в режимі онлайн.
- Спостереження за віддаленим об'єктом з будь-якої географічної точки.
- Архівацію інформації про стан системи управління.
- Просте, швидке та надійне оповіщення фахівців та адміністрації про нештатні події.
- Безперервний контроль технологічних процесів.
- Забезпечення достовірного аналізу причин виникнення порушень режимів роботи системи та вироблення відповідних рекомендацій щодо їх усунення та заходів з енергозбереження.
- Інтеграцію інформації по всіх показниках, статистичний аналіз з метою виявлення залежності, закономірностей, тенденцій і т.д.
- Зв'язок із зовнішніми інформаційними системами, інтеграція в єдину автоматизовану систему.
- Контроль виконання приписів керівних органів.
Економічний ефект:
- Зниження споживання енергоресурсів за рахунок підвищення оперативності управління енергопостачанням.
- Зниження вірогідності аварій устаткування за рахунок своєчасного проведення планово-попереджувальних заходів
- Зниження експлуатаційних витрат за рахунок зменшення кількості обслуговуючого персоналу, запобігання несанкціонованого доступу до технологічного устаткування, збільшення терміну експлуатації обладнання
- Раціональне використання ресурсів обладнання.